fbpx
Kraków, ul. Balicka 95
(+48) 12 639 10 48
hello@inprogressdesignlab.com

PRZEPROWADZENIE PROCESU DESIGN THINKING JAKO KONSULTACJE

Przeprowadzimy Design Thinking dla Twojej organizacji.

W ramach procesu Design Thinking możemy wspólnie z Tobą stworzyć rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb. Przygotujemy i poprowadzimy [proces] Design Thinking, który będzie miał na celu rozwiązanie Twojego problemu lub pomożemy Ci zaprojektować innowacyjny produkt lub usługę, który zachwyci Twoich klientów.

W ramach naszej pracy najpierw wspólnie określimy problem i ustalimy jakie są Twoje oczekiwania względem końcowego rezultatu. Zakreślimy również warunki brzegowe dla efektów prowadzonego [proces]u. Następnie wyznaczymy osoby, które są potencjalnymi użytkownikami naszego rozwiązania/usługi/produktu i wybierzemy te z nich, które będą inspiracją dla dalszej części [proces]u.

Na bazie naszych ustaleń znajdziemy tak zwane Persony, czyli realne osoby, które staną się dla nas inspiracją w tworzeniu rozwiązania. Z Personami przeprowadzimy wywiady i określimy jakie są ich potrzeby w kontekście rozwiązania, którego potrzebujesz.

Następnie zbierzemy interdyscyplinarne zespoły, które w ramach warsztatu wypracują kreatywne, innowacyjne pomysły na rozwiązanie Twojego problemu. Każdy z zespołów przejdzie pięć etapów Procesu Design Thinking, żeby stworzyć rozwiązanie, które będzie skoncentrowane na potrzebach konkretnego człowieka:

  • W etapie Empatii zespoły zapoznają się z personami i obiorą jej perspektywę patrzenia na świat;
  • W czasie Definiowania Problemu zespoły wybiorą potrzebę Persony, na której zaspokojeniu skupią się w czasie warsztatu;
  • Następnie zespoły będą Generowały Pomysły na konkretne rozwiązania, produkty i usługi, które zaspokajają zidentyfikowaną potrzebę;
  • Zespoły stworzą pierwsze Prototypy pomysłów, które wpadły im do głowy
  • Stworzone rozwiązania poddamy błyskawicznemu Testowaniu (jeszcze na sali warsztatowej), by przekonać się czy wymyślone pomysły mają potencjał i by znaleźć

Po warsztacie stworzymy raport, by nadać wygenerowanym pomysłom szerszy kontekst oraz przekażemy Ci wszystkie pomysły i nasze rekomendacje co dalej.

A dalej… wszystko zależy od Ciebie! 😉